روزنوشت های جانبازی

دست نوشته های یک جانباز وبگرد

پنج‌شنبه 30 دی‌ماه سال 1389 ساعت 10:36 ق.ظ

روحانی مجاهد ویلچرنشین


سالها قبل در جبهه های جنگ، هنگامی که در سنگرهای خط پاسگاه زید در گرمای طاقت فرسای جنوب حضور داشتم با طلبه فاضلی برخوردم که در ایام فراغت از اشتغالات علمی لباس رزم پوشیده و با لباس خاکی بسیجی در خط مقدم جبهه حضوریافته بود.
در همان برخوردهای اول مجذوب روحیات عرفانی و شیفته مقامات علمی ایشان شدم. در طول سالهای جنگ و دفاع مقدس این طلبه فاضل بارها و بارها در خط مقدم در کسوت بسیجی خاکی پوش حضوری مستمر داشت.
هرگاه از جبهه رزم برمی گشت در جبهه درس و علم مجاهدتی وافر می نمود بطوریکه در ضمن حضور در پای درس بزرگان حوزه و مراجع بزرگی همچون حضرت آیه الله فاضل لنکرانی ، آیه الله جوادی آملی، آیه الله استادی، آیه الله اشتهاردی و...... و کسب فیض از محضر بزرگان حوزه علمیه قم در سطح خارج فقه و اصول، به فراگیری زبان انگلیسی و عربی پرداخت و با تسلط بر این زبان به تالیف و ترجمه آثار دینی پرداخت. 
در سالهای پس از جنگ درحالیکه بسیاری از افراد به سر زندگی ،کسب و کار ، علم و تحصیل خود بازگشتند این طلبه فاضل احساس می کرد باید در صحنه مقابله رویاروی با استکبار جهانی همچنان حضوری فعال داشته  و مروج رسالت جهانی انقلاب اسلامی باشد .بدین لحاظ دست از مجاهدت نکشید و بدلیل آشنایی که به زبان های عربی و انگلیسی داشت از سوی سپاه برای آموزش نیروهای شیعه لبنانی به لبنان اعزام شد و مجاهدت خود را در این سنگر تداوم بخشید.


پس از سالها مجاهدت در سنگر جهانی انقلاب اسلامی دست تقدیر چنین رقم خورد که این روحانی مجاهد در این دنیا اجر زحمات خود را با دریافت مدال جانبازی دریافت کند.
وی در یکی از این ماموریت ها که از لبنان به ایران بازمی گشت به درجه جانبازی نائل می آید و بر اثر قطع نخاع شدن از گردن قرین همیشگی ویلچر می شود.


برادر جانباز قطع نخاع گردنی حاج احمد نطنزی
روحانی گرانقدری که اکنون بر ویلچر نشسته است با وجود همه ناتوانی های جسمی و بیمارهای ناشی از جانبازی و قطع نخاعی بودن دست از تلاش نکشیده و همچنان در حال تحقیق و تتبع در علوم دینی و تلاش برای رفع شبهات دینی و پاسخگویی به سوالات شرعی است
جانباز 70% نخاعی گردنی حجه الاسلام حاج احمد نطنزی تاکنون کتب و مقالات متعددی را تالیف و ترجمه و به چاپ رسانده و چند کتاب و مقاله نیز در دست تالیف دارند.
از جمله کتب منتشر شده ایشان کتب:


 "نگاهی قرآنی به آزمونهای الهی" چاپ کانون اندیشه جوانترجمه "فقه اسلامی" مولف القرشی چاپ آستان قدس رضویکتب در دست تالیف و آماده چاپ


"مهارت های ارتباطی از دیدگاه قرآن و روایات"
"قیام جاوادنه زید بن علی"ترجمه کتب و مقالات متعدد از عربی و انگلیسی به فارسی از جمله::


- "تمنای وصال" ترجمه و شرح زیارت اذن دخول حرم امام رضا (مولف ابراهیم انصاری بحرینی)


- "ویژگی های دوران غیبت صغری از دیدگاه شهید صدر" مولف غروی فصلنامه انتظار

- "عصر امام خمینی" العالم چاپ در روزنامه جمهوری اسلامی


- "تفسیر موضوعی قرآن کریم" از انگلیسی به فارسی نشریه مطالعات و تحقیقات ادیان

- "تصوف در اسلام" از انگلیسی به فارسی نشریه مطالعات و تحقیقات ادیاناین روحانی مجاهد در کنار تحقیق علمی و نوشتن کتب و مقالات متعدد،  از طریق سایت اینترنتی پرس وجو و شماره تلفن 09650 به سوالات دینی و شبهات اعتقادی افراد جواب          می دهند

برای این جانباز سرافراز و افتخار آفرین و روحانی مجاهد آرزوی سلامت و سعادت و موفقیت روزافزون داریم.

 و بر روح پدر محروم این عزیز جانباز شیخ زین العابدین نطنزی سرخه ای فاتحه ای نثار می کنیم