X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
همایش تجلیل از جانبازان نخاعی گردنی در فضای غربت شهر - روزنوشت های جانبازی

روزنوشت های جانبازی

دست نوشته های یک جانباز وبگرد

دوشنبه 4 مهر‌ماه سال 1390 ساعت 03:45 ب.ظ

همایش تجلیل از جانبازان نخاعی گردنی در فضای غربت شهر

فردا نخستین همایش تجلیل از جانبازان نخاعی گردنی با عنوان "تجلیل از اسوه های صبر و ایثار" برگزار می گردد. قرار از است در این همایش از 57 نفر از جانبازان نخاعی گردنی که هیچ گونه حرکتی ندارد بعنوان نمادهای مقاومت و صبر با اهدای نشان تجلیل شود.تعداد زیادی از این عزیزان با وجود همه مشکلاتی حرکتی و جسمی خود از هم اکنون وارد شهر تهران شده و در محل اسکان خود استقرار یافته اند.  

در حالیکه قرار است فردا رسما برنامه همایش با حضور رئیس جمهور محترم برگزار و از این عزیزان تجلیل شود ما هیچ اثر و نشان و تبلیغی دررابطه با برگزاری این همایش در سطح شهر نمی بینیم و هیچ پلاکاردی مبنی بر "خوش آمدگویی" به این اسوه های صبر و ایثار که این روزها شهرما تهران را مزین و متبرک کرده اند مشاهده نمی کنیم و هیچ تبلیغی و اطلاع رسانی در مورد این همایش نه در سطح شهر و نه در رسانه ملی نمی بینیم و نمی شنویم  

گویا مسئولین شهری در خواب رویایی مبارزات انتخاباتی برای کسب هر چه بیشتر کرسی های قدرت فرورفته اند و سیاستمداران جامعه در پشت دربهای بسته مشغول ریختن ارنج مبارزاتی اند و ارباب رسانه ها نیز چشم و گوش تیز کرده اند برای انعکاس اخبار پشت پرده جدالها و چانه زنی های سیاسی،دیگر فرصت و مجالی برای انعکاس خبر این همایش ندارند شاید برای آنان هیچ اهمیتی ندارد چه خبری داغ تر و مهمتر از عالم سیاست !!!! 

رسانه ملی نیز چون همیشه به موضوع جانبازان و خبرهای مرتبط با آنان میرسد می لنگد علی رغم آنکه صدا و سیما بعنوان یکی از اعضای ستاد برگزاری این همایش متعهد شده بود پوشش مناسب و گسترده خبری و تبلیغی برای همایش فراهم کند متاسفانه (چون همیشه در موضع مرتبط با جانبازان ) درانجام وظیفه خود کوتاهی کرده است. 

برای شخص جانبازان نخاعی گردنی که بدون داشتن هیچ گونه حرکتی قریب 30 سال بر روی تخت فقط به آسمان نگریسته است و چشم بر رحمت و عنایت خاص خداوند دارد اینگونه همایش ها ارزشی ندارد. 

آنچه مهم است اینست که برگزاری اینگونه همایشها و تبلیغ و انعکاس درست و گسترده آن در جامعه باعث شود تا ما از خواب غفلت بیدار شویم و بار دیگر به خودآییم که این نظام و این کشور براحتی به اینجا نرسیده و برای حفظ وبقای ایران و اسلام عزیز جوانانی که جان بر طبق اخلاص گوش بفرمان رهبر خود داشتند با ایثار هستی خود از آب و خاک و ناموس این کشور محافظت کردند. 

آنچه  مهم است اینست که بتوانیم این نمادهای صبر و مقاومت را به جامعه و جوانان معرفی کنیم .

معرفی نمادها و اسوه هایی  که سالیان سال است با صبربررنج و زخم ناشی از تیر کین دشمن ، و با وجود همه آلام و دردها برسر آرمانهای مقدس خود و بر بیعت و پیمان خود با مقام عظمای ولایت مقاومت ورزیده اند تا آن هنگام که به مقام قرب الهی برسند  

من المومنین رجال صدقوا ماعاهدو الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلو تبدیلا